Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 5. 2019

XI. Popovický jarmark řemesel

Na jarmarku řemesel všude samý Švec!

Krojové a folklorní doplňky, věnečky do vlasů, keramiku, dřevěné výrobky, panenky z šustí, drátované šperky, bylinné čaje, ručně vyráběná mýdla, ale také valašské frgály, povidla, škvarkové tyčinky a vdolečky nabízel sobotní Jarmark řemesel v Popovicích.

Ač nejhlasitěji bylo slyšet kovadlinu, řehtání koně a vystoupení folklorních souborů Popovjánek, Popovjan, Kunovjan, Jarabina nebo slovenského Polena, účastníci nejčastěji skloňovali jméno Švec. Dvě malá Švícka tančila v kroji, rodina Švecova připravila zabijačkové speciality a popovičtí vinaři Jiří s Bronislavem nabízeli dvanáct svých nejlepších loňských vzorků. Kolik nositelů tohoto příjmení nalákalo slunečné počasí do Amfíku Bukovina, to se nám podařilo zjistit. Víme, že davy účastníků obdivovaly fortel řemeslníků, krásu tance a zpěvu folklorních souborů, umění čtveřice popovických vinařů nebo se jen po areálu projely s koňským povozem.

Děti obdivovaly domácí zvířátka, žonglérskou show Dva v kruhu a pokud se na ně dostala řada, nechaly si pomalovat obličej.

 

http://www.idobryden.cz/sid=lo9n34828sqd7r1ah8it7ucbt0/spolecnost/na-jarmarku-remesel-vsude-samy-svec/771cbddd-79fe-11e9-a86d-005056ab0011/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář