Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce uskutečněné

Příspěvky

24. 6. 2022

Jarmark řemesel 21.5.2022

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Na Jarmark řemesel dne 21. 5. 2022 jsme se jako pořadatelé hodně těšili, byla to totiž naše první velká akce po Covidové situaci, kterou jsme pořádali a musím říct, že velmi vydařená akce...

 
Celý příspěvek

27. 3. 2022

Fašank 19.2.2022

/ Rubrika: Akce uskutečněné

19.2. 2022 Fašank, první akce letošního roku, naštěstí pro nás venkovní akce a můžu říct, že velmi vydařená akce...

 
Celý příspěvek

27. 3. 2022

Krojový ples 2022

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Letos nám bohužel nedovolilo vládní nařízení uspořádat tradiční Krojový ples, dost nás to všechny mrzelo, jelikož jsme se těšili na to, že konečně vyvětráme naše kroje a zazpíváme si a zatančíme u dechové muziky. Doufáme, že příští rok už bude vše jinak a my budeme moct fungovat a pořádat akce jako dřív :) 

 
Celý příspěvek

21. 1. 2022

Hody s právem 2.-3. 10. 2021

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Počasí nám ten víkend přálo a mi se sešli u kostela...

 
Celý příspěvek

24. 11. 2021

Předhodová zábava 25.9.2021

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Předhodová zábava se uskutečnila 25.9.2021, zahrála tradičně místní kapela ZZ bar...

 
Celý příspěvek

24. 11. 2021

Rodinné odpoledne na Amfíku

/ Rubrika: Akce uskutečněné

První ročník rodinného odpoledne na Amfíku bukovina se uskutečnilo 29.8. 2021...

 

 
Celý příspěvek

2. 1. 2021

X. Krojový ples Popovice

/ Rubrika: Akce uskutečněné

1. 2. 2020 se uskutečníl již X. ročník tradičního Krojového plesu v Popovicích. Výbornou atmosféru pomohli vytvořit skvělá dechová muzika Hradčovjanka a sympaťáci z CM Pajtáš v přísálí a hlavně usměvaví a roztančení návštěvníci, z nichž více než polovina byla v kroji. Po oficiálním zahájení plesu předvedlo 16 krojovaných párů předtanční české besedy. Poté následoval prodej lístku do tomboly, které byly do 5 minut vyprodány. V tombole čekalo 152 pěkných cen na přímé výhry a dalších 18 ke slosování lákalo zkusit štěstí. Ještě dlouho po vylosování a předání všech cen se na kulturáku tancovalo, zpívalo a hrálo.

 
Celý příspěvek

30. 12. 2019

Slovácké hody s právem 5 - 6. 10. 2019

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Ve dnech 5. a 6. října 2019 se uskutečnily slovácké hody s právem.
Hodovou chasu tvořilo 15 krojovaných párů v čele se stárky Martinem Švecem a Pavlínou Vlčnovskou a podstárky Ondřejem Staníkem a Klárou Dlapkovou. Průvod doprovázela DH Hradčovjanka i další krojovaní z Popovjánku a SPOTu Slunéčko. Bohužel nám letos počasí vůbec nepřálo. Vyžádání stárků i žádání o právo na obecním úřadě tak proběhlo v pláštěnkách. Vzhledem k počasí tak byla sobotní obchůzka zkrácena na minimum, za což se omlouváme, ale s ohledem na kroje i zdraví účastníků se na tom dohodla chasa se stárky i organizátory. Pan starosta s milým humorem přivítal chasu i muziky a po udělených radách právo stárkům předal. Od 20 hodin se do kulturního domu scházelo početné množství návštěvníků hodové zábavy. Chasa předvedla pásmo s názvem "Máš-li neco na duši, svěř sa tetce Poluši". V neděli byla ovšem chasa už zase vzorně připravena k účasti na slavnostní mši svaté.  Od 14 hodin, tentokrát již za poměrně lepších povětrnostních podmínek, se chasa s Hradčovjankou vydala na obchůzku s beranem a nevynechala žádnou z ulic naší obce.

 
Celý příspěvek

30. 12. 2019

XI. Popovický jarmark řemesel

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Letos se uskutečnil již XI. ročník Jarmarku řemesel na Amfíku Bukovina. Počasí nám tento den opravdu přálo a přilákalo velký počet návštěvníků. Mohli jste vidět ukázky kovářského řemesla, vyrobu šperků. Nakoupit si keramiku, dřevěné výrobky, bylinné čaje, ručné vyráběné mýdla nebo se v parném počasí zchladit vychlazeným pivečkem a limonádou. Na malém amfíku vystoupil místní soubor Popovjánek a Popovjan. Také  z nedalekých Kunovic zavítal folklorní soubor Kunovjan, o trochu delší cestu měl ženský sbor z Kudlovic a jsme moc rádi, že pozvání přijal a vystoupil folklorní soubor Poleno až ze Slovenska. Po skončení programu k poslechu i tanci zahrála dechová hudba Popovská Liša, která vytahla z hlediště jak malé děti tak i starší navštěvníky, kteří Popovskou Lišu doprovodili tancem. 

 

 
Celý příspěvek

26. 3. 2019

Keltský telegraf 23. 3. 2019

/ Rubrika: Akce uskutečněné

Vždy první jarní sobotu se účastníme Keltského telegrafu. Pomocí světelných signálů jsme se spojili s ostatnímí misty v krajině. Jako první v 19:30 zahájila Velká Javořina svým ohňostrojem, následovala Černá hora u Vlčnova a poté naše vatra na Miloníně. Při této příležitosti, krásnému počasí a bezvětří jsme si nemohli nechat ujít opečení prvních letošních špekáčků.

 

 
Celý příspěvek